„Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

K.Makuszyński

DSC01695 To święto, które obchodzone jest od 1967r w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To również niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ulubionych bohaterach książkowych. To także święto, dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można znaleźć prawdziwe perełki.

Gospodarzem tegorocznych obchodów jest Rosja, a autorem listu do dzieci całego świata pod hasłem „Rośnijmy z książką ! – Siergiej Machotin

W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym jakże  ważnym wydarzeniu. W holu przedszkola stanęła sztaluga, na której umieszczony został plakat oraz treść listu Siergieja Machotina. Zorganizowana została również wystawa ulubionych książek. W ramach obchodu dzieci z grupy Motyle i Misie wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Miejskiej i Powiatowej w Radziejowie.

Dodatkowo Stokrotki uczciły ten dzień zabawą z wierszykami J. Brzechwy "Zoo", "Skarżypyta", "Mucha i Baran". Ponadto na zajęciach dzieci rysowały, kolorowały lub malowały swoich ulubionych bajkowych bohaterów.

Ewa Staszak