Czwartek – 20.04.2017r. godzina 10:30 – rozpoczęcie tygodnia kujawskiego KUJAWSKIM BAJANIEM – słuchaniem legendy kujawskiej „O Popielu, którego myszy zjadły”, omawianiem i wykonywaniem ilustracji (tworzenie w grupach książeczek ).

Piątek – 21. 04. 2017r. godzina 10.00 - ZABAWY NASZYCH PRADZIADKÓW - zabawy naszych babć i dziadków( zabawy ze śpiewem, rytmiczne w kole, w grupkach, przyniesienie ulubionej zabawki, babci lub dziadka – zorganizowanie. Dzieci tego dnia ubierają się na ludowo.

Poniedziałek –24.04.2017r. MALOWANY DZBANEK - sztuka ludowa (w grupach lepienie z masy solnej, fajans kujawski, wzory kujawskie na serwetkach, fartuszkach, itp.)

Wtorek - 25.04.2017r. – DAWNE SMAKI - jadło i gwara kujawska ( w grupach organizowany jest poczęstunek typu gotowane pyry i gzik, ogórki kiszone, chleb ze smalcem, żurek, ciasto drożdżowe.)

Środa – 26.04.2017r - SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM – starsze grupy lub do wyboru „Dawne prace, dawne sprzęty” – poznanie sprzętów użytku codziennego” maselnica, młynek, moździerz, pogrzebacz, kopanka, itp.

Inne poruszane tematy do wyboru „Apteczka babci” – zioła i ich właściwości.

Młodsze dzieci wycieczka do Kruszwicy.

Czwartek – 27.04.2017r. „QUIZ WIEDZY O KUJAWACH I POLSCE” - dla 5,6 latków.

Piątek - 28.04. 2017r. godzina 9:30 - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- pokaz umiejętności wokalno-tanecznych o tematyce ludowej z udziałem zaproszonych gości: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie.

Tego dnia również dla rodziców:

- zwiedzanie izby regionalnej

• Dodatkowo planowana jest wycieczka do prywatnego mini muzeum ziemi kujawskiej „U Krukowiaka” w Redczu Kujawskim lub wyjazd do Kruszwicy.
  • Podróże po Polsce „Od Bałtyku, aż po Tatry” – codziennie słuchanie najpiękniejszych polskich legend: „Dlaczego Bałtyk jest słony?”, „Warszawska syrenka”, „O Smoku Wawelskim”, „Studnia Trzech Braci”, „Śpiący rycerze w Tatrach”.