DSC01879„Tydzień bez zabawek” był doskonalą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności przedszkolaków, prowokował do działania. Wbrew nazwie dzieci bawiły się jednak zabawkami, ale nie zakupionymi w sklepie, a wykonanymi samodzielnie z pudełek kartonowych, opakowaniach po słodyczach, kosmetykach, butelek plastikowych po napojach i płynach, nakrętek, gazet, rolek po papierze toaletowym, ścinek materiałów, sznurka, folii bąbelkowej. Dzięki tym działaniom każdy przedszkolak przełamał brak wiary w siebie i poznał radość tworzenia, usprawniając przy okazji swe umiejętności manualne i plastyczno-techniczne. Dzieci nauczyły się, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina fantazji. Przekonały się, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź z pomocą nauczyciela.