DSC02548W czwartek 19 maja mali miłośnicy książki spotkali się punktualnie o godz. 9.00 i wyruszyli w barwnym korowodzie. Maszerowali min. „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, księżniczki i wiele innych postaci bajkowych. Przedszkolaki żywo przemierzały drogę przy akompaniamencie gitary radośnie podśpiewując, a kolorowe stroje przyciągałyby uwagę przechodniów, którzy zatrzymywali się na chwilę by podziwiać. Wszystkich przybyłych do sali remizy przywitały dyrektor przedszkola Katarzyna Ulewicz i dyrektor BiOK Joanna Lewandowska-Kołodziejska. Imieniny Książki otworzyła Książkowa Wróżka czytając zagadkowe fragmenty bajek, które dzieci błyskawicznie odgadywały. Następnie nadszedł czas na „bajkowy pojedynek”. W szranki stanęły inscenizacje pracowników BiOK „ O Irku i Agusi co nie słuchali mamusi” i przedszkolaków „ O królewnie, w żabę zaklętą”.

Aktorskie talenty zachwyciły wszystkich, i przedszkolaków i zaproszonych gości . Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły m.in.: ambasadorka czytania i przyjaciel przedszkola p. Wanda Wiatrowska, przedstawiciel MGOPS p. Bożena Surdyk i p. Elżbieta Kołtuniak, radna p. Grażyna Rybicka i emerytowana dyrektor przedszkola p. Renata Woźniak. Następnym punktem uroczystości były taneczne harce przy bajkowej muzyce. Po szaleństwach nastąpiła chwila wytchnienia i kolejna atrakcja. Zostały wręczone „Moliki książkowe” dla najbardziej, najchętniej i najczęściej czytających przedszkolaków. Jak co roku impreza cieszyła się ogromną popularnością.

Ewa Staszak