20170517 101208 Wycieczki przedszkolne to doskonały sposób na integracje grupy, oswajanie dzieci  z podróżami autokarem, pokonanie leku przed oddaleniem się do mamy. Do każdej wycieczki przedszkolaki pieczołowicie się przygotowują. Zabierają swoje ulubione przekąski w plecaczku, a lęki zostawiają w przedszkolu. Każda wycieczka niesie ze sobą ogrom radości dla małego podróżnika. Zanim jednak wyruszymy, zawsze przypominamy dzieciom jak bezpiecznie odbyć podróż i właściwie zachowywać się podczas podróży i zwiedzania.

Drugi semestr, a szczególnie wiosenny czas obfitował w liczne wyjazdy, celem naszych podróży było: sale zabaw do Konina lub do Włocławka – wszystkie grupy, agroturystyka   w Przewozie lub Połajewku – wszystkie grupy, wycieczki do Kruszwicy i lasu – wszystkie grupy, wyjazd do izby kujawskiej i biblioteki w Radziejowie– grupy starsze, wycieczka na ranczo konne do Ciechocinka grupa Motyle i Biedronki.

Radość z wycieczek dla przedszkolaków – bezcenna !!!