DSC04202 Niedziela 3 września2017 roku na długo zapisze się w pamięci społeczności lokalneji przedszkolnej. Jest to dzień, na który czekaliśmy od roku 1959. W tym roku bowiem narodził się, po raz pierwszy, pomysł budowy nowego przedszkolai ówczesne władze wyznaczyły na ten cel działkę. I na tym poprzestano. Choć przez lata zmieniała się rzeczywistość, to przedszkole cały czas było w tym samym miejscu. Przełom nastąpił w roku 2013, kiedy powstał pierwszy projekt nowego budynku przedszkolnegoi wyznaczona działka pod jego budowę. Jednak dopiero w roku 2015 Radni wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy     podjęli decyzję o budowie przedszkola. Szybka decyzjai szybkie wykonanie. I oto mamy nowy, bezpieczny budynek przedszkolny. Budynek jest nowoczesny, spełnia wszystkie normy stawiane przedszkolom XXI wieku. Znajdują sięw nim przestrzenne sale z wyposażeniem, gabinet dla logopedy, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracji oraz kuchnia. Posiłki przygotowane w kuchni dostarczane będą do sal na specjalnych wózkach. Pomieszczenia w przedszkolu wyposażone są w nowe meble.

W każdej sali dydaktycznej znajdują się przyłącza multimedialne. W salach usytuowane są łazienki dla dzieci oraz schowki na pomoce dydaktyczne i pomieszczenia gospodarcze. Na podłogach znajduje się wykładzina antypoślizgowa, która zapewnia bezpieczeństwo placówki oraz wpływa na estetykę wnętrza przedszkola.Za budynkiem znajduje się plac zabaw wyposażony w nowy sprzęt. Jednym słowem jest pięknie, nowocześnie, bezpiecznie. Aż wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę. A jednak tak, czego dowodem jest właśnie 3 września czyli dzień uroczystego otwarcia Nowego Budynku Przedszkolnego. Otwarcie zostało poprzedzone mszą świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Jakuba i poświęceniem budynku przez księdza proboszcza Krzysztofa Gąsiorowskiego. Jako pierwsza głos zabrała Dyrektor Przedszkola Pani Katarzyna Ulewicz witając zebranych gości i dziękując Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Pani Joannie Karmowskiej, Radnym Miasta i Gminy oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Panu Sławomirowi Boguckiemu za nowy budynek. Po przecięciu wstęgi głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy, który przypomniał  historię Przedszkola i wręczył Pani Dyrektor decyzję na użytkowanie obiektu.
     Na uroczystości nie mogło zabraknąć emerytowanej dyrektor przedszkola Pani Renaty Woźniak. Dzięki swojemu uporowi, wytrwałości oraz wierze, iż marzenia się spełniają, dołożyła swoją małą cegiełkę do budowy.  W tym uroczystym dniu byli z nami dzieci, rodzice, przedstawiciele organu nadzorującego, dyrektorzy i pracownicy zaprzyjaźnionych placówek i instytucji, przyjaciele, sponsorzy.  Wszystkim zebranym gorąco dziękujemy za życzenia i prezenty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

                                                                                                                                                                                                                                                  Bogumiła Pawłowska