1„Bajka wędruje po świecie

Dzisiaj do nas zawitała

Drogie dzieci dobrze wiecie

Że was bajka pokochała”

5 listopada wszystkie dzieci na całym świecie obchodzą  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy cudowny świat bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.

Nasze przedszkolaki ten dzień świętowały 7 listopada. Już od rana przedszkolne sale zapełniły się kolorowymi postaciami. Trzeba przyznać, że rodzice stanęli na wysokości zadania i przebierając swoje pociechy zapewnili dzieciom świetną zabawę. Po śniadaniu czarodziejski dywan zabrał wszystkie dzieci do bajkowej krainy . w krainie tej przedszkolaki brały udział w zabawach skojarzeniowych, konkursach, rozwiązywały zagadki słowne. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły  prześcigając się  w zgadywaniu, jednak bezkonkurencyjne były  Zuzi Janicka z grupy Słoneczka,  Jagódka Przybysz z grupy Biedroneczki Julia Betlińska z grupy  Pszczółki i  Lena Pomianowska z grupy Motyle. Nie zabrakło tez magii i czarów np. czarodziejskiego kufra i tajemniczej wizyty dobrej czarownicy, która zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Nasz bajkowy dzień zakończył  się rozstrzygnięciem konkursu na najbardziej oryginalny strój . Zwycięscy  to Zuzia Janicka, Hubert Nowak, Czarek Betliński  Gabrysia Grabowska, Michalina Stramowska i Kaziu Pluskota.

Ten dzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń, pozytywnej energii i mnóstwo atrakcji. W tym miejscu pragniemy podziękować Państwu Ewelinie i  Konradowi Zachwiejom za  dar serca.

Ewa Staszak

Magdalena Gregor